“Narodowcy” atakują miejsce spotkań lokalnych inicjatyw społecznych

W sobotę skrajni prawicowcy podjęli próbę ataku na jeden z krakowskich skłotów, co zakończyło się wybiciem jednej szyby.

Napastnicy pili piwo na ulicy i wykrzykiwali obelżywe hasła. Za cel wybrali sobie miejsce spotkań działaczy ruchu obrony praw lokatorskich oraz wielu przedsięwzięć społecznych o charakterze lokalnym. Ludzie skupieni wokół skłotu sprzeciwiają się neoliberalnemu podejściu obecnego rządu i władz miasta Krakowa. Uważają, że prowadzą one antyspołeczną politykę poprzez zamykanie publicznych szkół, przedszkoli, domów kultury oraz są odpowiedzialne za radykalne cięcia świadczeń socjalnych.

Jako alternatywę, środowisko skupione wokół skłotu, widzi oddolną samoorganizację społeczeństwa. Od lat wcielają ją w życie poprzez takie działania jak prowadzenie kooperatywy spożywczej (kooperatywy.pl), wspieranie grup działających na rzecz  zachowania publicznej oświaty, współdziałanie ze środowiskiem lokatorskim, rozdawanie darmowych posiłków potrzebującym, samopomocowe warsztaty rowerowe, komputerowe etc. Sens ataku na siedzibę prospołecznych inicjatyw lokalnych pozostaje niejasny.

Doniesienia na temat całego wydarzenia drukowane przez GW radzimy traktować z pobłażliwym uśmiechem. Szukający sensacji reporter nie kontaktował się z nami, a publikowane przez niego informacje są nieprawdziwe m. in te o obecności policji której w ogóle nie było w trakcie całego zajścia.

Żeby zobrazować atmosferę tamtego „gorącego” popołudnia dołączamy zdjęcia z albumu skłotowego.

Image

Jak widać, napadający z pomocą zapiekanek próbowali szturmować drzwi, ale zadowolili się w końcu zajęciem strategicznej pozycji na chodniku po przeciwnej stronie ulicy.

Image

Reklamy

Jedna odpowiedź to ““Narodowcy” atakują miejsce spotkań lokalnych inicjatyw społecznych”

  1. kira Says:

    fajnie, że znowu dodajecie posty. bałam się, ze już Was nie ma. powodzenia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: