Kooperatywa spożywcza.

Drodzy czytelnicy, już od paru miesięcy razem z naszymi znajomymi robimy wspólne zakupy. Wychodzi taniej. Także chcemy zachęcić tych, którzy jeszcze się wahają ( albo może nawet nie wiedzą, co to jest) aby dołączyli.

Trochę ogólnych informacji:

Organizujemy się w grupę ludzi, którzy wspólnie kupują produkty spożywcze na własne potrzeby. Przy tym wszystkim staramy się kupować je bezpośrednio od producentów lub z pominięciem jak największej liczby pośredników. Kupujemy, zatem taniej niż w normalnym sklepie. Następnie „sprzedajemy” sobie owe produkty po cenach nieco wyższych niż kupiliśmy, ale jednak taniej niż w sklepie. Zysk, który nam zostaje z tej operacji przeznaczamy na dwa rodzaje celów. Po pierwsze połowa „zarobionych” pieniędzy przeznaczona zostanie na fundusz wewnętrzny naszej kooperatywy. Będziemy mogli za to opłacać koszty transportu produktów, prowadzić akcje marketingowe mające na celu zachęcanie ludzi do przyłączenia się, itd. Jeśli będą to wystarczająco duże środki możemy myśleć nad poważniejszymi inwestycjami.  Pozostałe 50% zarobionych pieniędzy zostanie po pewnym okresie czasu (np. po roku), zwrócone członkom kooperatywy w formie wypłat proporcjonalnych do zakupionej wartości produktów. Dotychczasowa marża sklepowa zostaje, zatem w naszych kieszeniach. Dodatkowymi zaletami jest to, że własnymi rękami budujemy pewną alternatywę dla kapitalizmu. W odniesieniu do pewnych produktów stajemy się niezależni od sklepów i supermarketów. Staramy się również kupować produkty od producentów, którzy nie wyzyskują swoich pracowników.

Tak to działa w Warszawie: http://kooperatywy.pl/index.php/jak-to-dziala/

 

Aby przystąpić do kooperatywy należy zapłacić wpisowe 40 zł, które w razie wystąpienia będą zwracane (to taka forma zabezpieczenia oraz fundusz na pierwsze zakupy).

Dodatkowych informacji udzielamy drogą mailową i osobiście..

Komentarze 2 to “Kooperatywa spożywcza.”

  1. Kobsla Says:

    poprosze o kontakt do was w Krakowie:)interesyja mnie wspolne zakupy*pozdrawiam kobsla@gmail.com

  2. madrid Says:

    all the time i used to read smaller content that also clear their motive, and that is also happening with this piece of writing which I am
    reading here.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: